Завдання 1

Інструктивна картка практичного заняття

 

Спеціальність №: 501010201 «Початкова освіта» .01010101 «Дошкільна освіта», 5.02020401 «Музичне мистецтво».

Рівень підготовки: базова загальна середня освіта.

Дисципліна:  Захист Вітчизни.

Тема: Основні ознаки травм живота, травм скелетно-м’язевої системи.

Тип заняття: практичне .

Мета заняття: навчити проводить швидку оцінку основних ознак травм голови, травм грудної клітки  ; володіти методами допомоги при основних ознаках травм голови, травм грудної клітки .

Забезпечення заняття:

- наочно-демонстраційний матеріал: збірники документів.

ЛІТЕРАТУРА:

Базова:

1.     Лелека В.М.  Захист Вітчизни 10-11 клас (для дівчат) Х: Ранок 2018 р.

2.     Герасимів І.М. Захист Вітчизни 10-11 клас (для хлопців) Тернопіль

 «Астон»2018 р.

 

Хід заняття:

 

  1.В ступна частина

1.1.Організація початку заняття

1.2.Повідовлення теми, мети заняття, запис плану, бібліографії.

 

    2.Інструктажі

           2.1.Ознайомлення з інструкцією до практичної роботи

           2.2. Запис теми, мети роботи в зошит.

           2.3.Повідомлення критерій оцінювання.

 

    3. Основна частина

          3.1.Колективна фронтальна робота. Усне опитування з теми       

          «Основні ознаки травм живота, травм скелетно-м’язевої системи».                           

          3.2.Робота в групах. Методика та техніка алгоритму ознак травм живота, травм скелетно-м’язевої системи.

          3.3.Аналіз роботи.

    4. Заключна частина

          4.1.Підсумкова частина.

          4.2.Попереднє оцінювання  здобувачів освіти.

 

 

 

Інструкція

до виконання практичної роботи

з предмету «Захист Вітчизни»

 

Тема: Основні ознаки травм живота, травм скелетно-м’язевої системи.

 

 Мета заняття : навчити проводить швидку оцінку основних ознак травм голови, травм грудної клітки  ; володіти методами допомоги при основних ознаках травм голови, травм грудної клітки .

 

 

Обладнання: манекен,санітарне обладнання.

 

Література:

1.      Лелека В.М.  Захист Вітчизни 10-11 клас (для дівчат) Х: Ранок 2018 р.

2.     Герасимів І.М. Захист Вітчизни 10-11 клас (для хлопців) Тернопіль

 «Астон»2018 р.

 

Хід роботи

 

Запитання 1.Загальними ознаками травми живота є (вкажіть не­правильну відповідь): 

варіанти відповідей

вимушене положення хворого на спині або на боці з підтягнутими до живота ногами 

біль, блювота, обмеження дихальних рухів  

напруження м'язів передньої черевної стінки 

утруднена мова, раптова слабкість та оніміння обличчя, руки та ноги.

 

Запитання 2

Захворювання, що характеризується болями у правому підребер'ї, що локалізуються переважно у верхній частині живота, нерідко віддають у праве плече і праву підлопаткову область

варіанти відповідей

печінкова коліка

ниркова коліка

апендицит

виразкова хвороба

 

Запитання 3

До ознак пошкодження цілісності кишок відносять

варіанти відповідей

криваві випорожнення

напруженість стінки живота

загострені риси обличчя

шум у вухах

 

Запитання 4

Які основні пошкодження виникають при травмах скелетно- м`язової системи:

варіанти відповідей

пошкодження легень, серця, нирок, сухожиль

пошкодження кісток, суглобів, м`язів, сухожиль

пошкодження шлунку, печінки, кишечника 

пошкодження головного мозку, хребта, кісток таза

 

Запитання 5

Набряк та гематома в ділянці ліктя, зміна форми ліктя, біль під час рухової активності  кінцівки можуть вказувати на:

варіанти відповідей

вивих ліктьового суглобу             

розтягнення зв`язок                    

розрив зв`язок                  

перелом ліктьового суглобу

 

Запитання 6

Абсолютними клінічними ознаками переломів є :

варіанти відповідей

біль

кісткова крепітація

крововилив у ділянці травми

укорочення або деформація кінцівки

патологічна рухливість

 

Запитання 7

Незворотне пошкодження волокон з частковим чи повним пошкодженням з'єднувальної тканини називається:

варіанти відповідей

забій

розрив

струс

розтягнення

 

Запитання 8

У дітей переломи трапляються рідше, ніж літніх людей тому що в кістках:

варіанти відповідей

переважають органічні речовини

переважають мінеральні речовини

міститься велика кількість води

органічних речовин і мінеральних солей однакова кількість

 

Запитання 9

Вкажіть ознаки пошкодження кісток таза і хребта:

варіанти відповідей

затримка випорожненя

сильний біль по всьому животу з локалізацією в районі травмованого органа

кровотеч

мерехтіння в очах

 

Запитання 10

Серед пошкоджень черевної порожнини і органів, що знаходяться за нею, важливо своєчасно виявити ті, які вимагають:

варіанти відповідей

хірургічного втручання  

харчування з врахуванням групи крові 

роздільного харчування   

спеціальних дієт

 

Запитання 11

Невідкладна допомога під час травми спинного мозку, в першу чергу, передбачає:

варіанти відповідей

транспортну мобілізацію

накладання пов'язки

вживання ліків

накладання шин

 

Запитання 12

Характерною ознакою перелому кісток черепа є:

варіанти відповідей

кісткова крепітація

обмеженість руху

 

                                                                                                                    Завдання 2

 

                                                                            Інструктивна картка семінарського заняття

Назва та № спеціальності:  013 «Початкова освіта», 012 «Дошкільна освіта», 014.013 Середня освіта (Музичне мистецтво)

Дисципліна:  Захист Вітчизни

Тема: Основні документи нормативно-правової бази щодо захисту життя і здоров’я людини в Україні.

Мета заняття: Характеризувати основні документи нормативно-правової бази щодо захисту життя і здоров’я людини в Україні. Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Аналіз стану здоров’я людей в Україні.

 

 

 

Обладнання: речові джерела,збірники документів, роздатковий матеріал семінару.

Література:

1.     Лелека В.М.  Захист Вітчизни 10-11 клас (для дівчат) Х: Ранок 2018 р.

2.     Герасимів І.М. Захист Вітчизни 10-11 клас (для хлопців) Тернопіль

 «Астон»2018 р.

3.     Шоботов  В.М. Цивільна оборона. К.: Генеза  2013р.

4.     Стеблюк М. І. Цивільна оборона:  Підручник для ВНЗ. — К.: Урожай, 2008р.

 

 

Хід заняття:

1.     Підготовча частина.

1.1. Повідомлення теми, мети заняття.

1.2. Ознайомлення з планом роботи.

 

      2.  Основна частина.

           2.1. Повторення основних теоретичних положень:

а) Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Закон України «Про екстрену медичну допомогу»

б) Аналіз стану здоров’я людей в Україні

          2.2.Тестові завдання.

 

3.   Заключна частина .

3.1. Підведення підсумків.

3.2. Оцінювання діяльності здобувачів освіти .

 

       

                                                                                                        Тест

   Запишіть номер запитання та варіант відповіді ( напр. 1А, 2Б і т.д.)

1. Вперше цінність людського життя було офіційно проголошено: 

(Кількість балів 1.00)

o   А 

Державній Конституції України; 

o   Б 

в Європейській Соціальній Хартії; 

o   В 

Загальній декларації прав людини; 

2. Позначте зобов’язання держав, які приєдналися до Європейської Соціальної Хартії у галузі охорони здоров’я. 

(Кількість балів 1.00)

o   А 

зробити обов’язковим для рятувальників та поліцейських вивчення основ екстреної медичної допомоги. 

o   Б 

запобігати поширенню небезпечних захворювань; 

o   В 

гарантувати належне медичне обслуговування незалежно від статків громадянина; 

o   Г 

надавати освітні та консультаційні медичні послуги; 

o   Д 

сприяти розвитку спорту в державі; 

3. Який нормативно-правовий акт визначає допомогу у зв’язку з професійним захворюванням чи повною або частковою непрацездатністю? 

(Кількість балів 1.00)

o   А 

Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». 

o   Б 

Європейський кодекс соціального забезпечення; 

o   В 

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»; 

o   Г 

Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права; 

4. Як регламентують здійснення охорони здоров’я в Україні різні нормативно-правові документи? Встановіть відповідність. 

(Кількість балів 1.00)

o

 1 

Конституція України 

 2 

Закон «Основи законодавства України про охорону здоров’я» 

 3 

Закон «Про екстрену медичну допомогу» 

 4 

Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» 

 

o

 А 

гарантує надання пільгових послуг в спеціальних медичних установах та санітарно-оздоровчих закладах. 

 Б 

зобов’язує громадянина дбати про своє здоров’я та здоров’я дітей, проходити в установленому порядку профілактичні огляди.  

 В 

визначає перелік фахівців, у службові обов’язки яких входить надання екстреної медичної допомоги.  

 Г 

проголошує право кожної людини на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.  

А Б В Г

1  

 

 

 

 

2  

 

 

 

 

3  

 

 

 

 

4  

 

 

 

 

5. Позначте головні чинники, за якими можна визначати стан громадського здоров’я держави. 

(Кількість балів 1.00)

o   А 

коефіцієнт смертності (на 1 тис. осіб). 

o   Б 

якість життя, його тривалість; 

o   В 

Коефіцієнт народжуваності (на 1 тис. осіб); 

o   Г 

рівень безробіття, внутрішня міграція населення; 

 

 

                                                                                                               Завдання 3

Інструктивна картка практичного заняття

 

Спеціальність №: 501010201 «Початкова освіта» .01010101 «Дошкільна освіта», 5.02020401 «Музичне мистецтво».

Рівень підготовки: базова загальна середня освіта.

Дисципліна:  Захист Вітчизни.

Тема: Засоби індивідуального захисту

Тип заняття: практичне .

Мета заняття: навчити використовувати засоби індивідуального захисту; володіти методами використовування засобів індивідуального захисту, розуміти відмінність між засобами індивідуального захисту.

Забезпечення заняття:

- наочно-демонстраційний матеріал: збірники документів.

ЛІТЕРАТУРА:

Базова:

1.     Лелека В.М.  Захист Вітчизни 10-11 клас (для дівчат) Х: Ранок 2018 р.

2.     Герасимів І.М. Захист Вітчизни 10-11 клас (для хлопців) Тернопіль

 «Астон»2018 р.

 

Хід заняття:

 

  1.В ступна частина

1.1.Організація початку заняття

1.2.Повідовлення теми, мети заняття, запис плану, бібліографії.

 

    2.Інструктажі

           2.1.Ознайомлення з інструкцією до практичної роботи

           2.2. Запис теми, мети роботи в зошит.

           2.3.Повідомлення критерій оцінювання.

 

    3. Основна частина

          3.1.Колективна фронтальна робота. Усне опитування з теми       

          «Засоби індивідуального захисту».                           

          3.2.Робота в групах.

          3.3.Аналіз роботи.

    4. Заключна частина

          4.1.Підсумкова частина.

          4.2.Попереднє оцінювання  здобувачів освіти.

 

 

Інструкція

до виконання практичної роботи

з предмету «Захист Вітчизни»

 

Тема:  Засоби індивідуального захисту

 

 Мета заняття : навчити використовувати засоби індивідуального захисту; володіти методами використовування засобів індивідуального захисту, розуміти відмінність між засобами індивідуального захисту.

 

 

Обладнання: манекен,санітарне обладнання.

 

Література:

1.     Лелека В.М.  Захист Вітчизни 10-11 клас (для дівчат) Х: Ранок 2018 р.

2.     Герасимів І.М. Захист Вітчизни 10-11 клас (для хлопців) Тернопіль

 «Астон»2018 р.

 

Хід роботи

 

Щоб пошити медичну ватно-марлеву маску вам знадобиться упаковка бинта, нитка з голкою, вата, гумка, ножиці, ефірна олію за бажанням.

Відміряйте смужку бинта 80 см і відріжте. Складіть вчетверо, в середині рівномірно розподіліть трохи вати. Цей шар повинен бути дуже тонким і пухким, інакше в такій пов’язці буде важко дихати. Прошийте по краях білою ниткою. В кутках слід пришити гумку за обидва кінці, щоб маску можна було з їх допомогою зафіксувати за вушні раковини.

Медичну захисну маску можна викроїти і з відрізу звичайної марлі. Розмір готового виробу має досить щільно прилягати до обличчя, закриваючи при цьому підборіддя рот і ніс.

Носити пов’язку для захисту від інфекції можна не більше шести годин. Потім слід вийняти шар вати і випрати маску в гарячій воді з господарським милом, а потім висушити.

 

Кожні 4-6 годин медичну маску необхідно міняти, тому зшийте відразу кілька штук. Перед виходом на вулицю капніть на пов’язку крапельку ефірного масла чайного дерева, сосни, кедра, апельсина, це підвищить ефективність захисту.